Forum Ortam

Forum Ortam (http://forumortam.com/)
-   Cilt Bakımı (http://forumortam.com/cilt-bakimi/)
-   -   Kırışıklıklar İçin Doğal Yağlar (http://forumortam.com/cilt-bakimi/79949-kirisikliklar-icin-dogal-yaglar.html)

buse 02.Şubat.2016 18:30

Kırışıklıklar İçin Doğal Yağlar
 
http://www.butamsenlik.com/wp-conten...pg&w=231&h=139

Kırışık giderici bitkisel yağlar, kırışık giderici bitkiler, bitkisel kırışık giderme, kırışık giderme yöntemleri, yüzdeki kırışıklıklar için bitkisel çözüm…
Antioksidan vitaminler arasında yer alan A, E ve C vitamini bakımından zengin bir beslenme programı uygulamalısınız. Ayrıca günde 8 bardak su içerek cildin nemli ve yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde de bitkisel yağlardan destek alarak cildinizi nemlendirerek kırışıklıklara karşı savaşabilirsiniz.
Zeytinyağı: Cilt hücrelerini yenileyen ve cildi nemlendiren zeytinyağı güneş ışınları, hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı koruma sağlar. İçerdiği A ve E vitaminleri ile hücre yapısını korur ve yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirir.
Hint Yağı: Eski Mısır’dan günümüze, cilt bakımında kullanılan en eski yağlardan biri olan Hint yağı cilt tarafından hızla emilir.
Hindistan Cevizi Yağı: %100 doğal Hindistan cevizi yağı içeren kremler ve Hindistan cevizi yağının kendisi kırışıklıkları geciktirmek için en etkili doğal yağlar arasında gösterilmektedir.
Havuç Tohumu Yağı: Cildi nemlendiren ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Bu yağda bulunan karotenoidler oldukça etkili antioksidanlardır ve cildi yaşlanmanın etkilerine karşı güçlendirirler.
Temiz bir havluyla kuruladıktan sonra 1-2 damla yağı parmak uçlarınızla masaj yaparak kırışıklıkların bulunduğu bölgelere yedirin. Cildin yağı emmesi 5-15 dakika sürer.


Şu Anki Saat: 10:27

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.