Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 13.Ocak.2015, 18:38   #1
buse
Senior Member
 
buse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 10.Kasım.2014
Mesajlar: 23,045
Standart İçimizdeki gizli "saklı" sergisi

Türk resim sanatının ustalarından Recep Çiftçi 2 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında IMSG'de sanatseverler ile buluşacak.
Bu sergi içimizdeki en kuytu odalarda kalan duyguların ifadesi olacak…

Recep Çiftçi, resimlerinde kışkırtıcı muhteşem bir konuşma diliyle gerçek ve fanteziyi birleştirerek, kusursuz gerçeklik içinde insanın bir anlamda anlık ruhsal çelişkileri, karşı çıkmaları ve buna benzer tepkileri sanatına yansımakta. Sanatçı eserlerinde içsel zenginliğini temaların kurgusuna taşıdığı gibi duygu ve düşüncelerin olgunlaşmış saf halini biraz daha ben yorumuyla belirli öğelerde kullanarak ritim eşliğinde zaman ve mekân kaygısı düşünmeden suretlere yüklemiş. Bunu yaparken görmezlikten gelenlere göndermeler yaparak yaşamın içinde yer alan vurdumduymazlığı, rehin alınmış benlikleri iterek, düşünebilirliği ve içsel sorguyu çerçeve dışına taşırmak suretiyle sanatseverlere sunuyor.

Recep Çiftçi tablolarındaki gizemli ifadeleriyle gizlediğimiz sırları, kazıyor, siliyor, süpürüyor ve sis perdelerini aralayarak gün ışığına çıkartıyor.


Sanatçı düş gücünün yaratısı olan, resminin şifresini ve kimliğini oluşturan orijinal ve fantastik biçimler, usta, özgün ve son derece özgür bir fırça ile tuvalin üzerine enfes bir tatla aktarıyor.


Tuvalindeki coşku, izleyende yarattığı çarpıcı etki renk soyutlamaları, usta fırça kullanımı, her şeyin yerli yerinde olması kadar düşle gerçek arasında özgürce dolaştığı, kat kat inşa edilmiş bu gizemli ve fantastik dünyanın da eseri.


İçimizdeki gizli "saklı" resim sergisi

2 Şubat-2 Mart

İMSG
İstanbul Modern Sanatlar Galerisi
Barbaros Bulvarı No: 113/B Balmumcu 34349 / İstanbul
Tel: (0212) 288 48 48
Faks: (0212) 347 43 95
buse isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla